O autorce

Autorkou blogu je Bc. Lucie Přikrylová, porodní asistentka a dětská sestra
Kdo jsem:

Při svém studiu na Vyšší zdravotnické škole (obor Diplomovaná dětská sestra) jsem se začala věnovat práci s nedonošenými dětmi a jejich rodiči. Díky k tomu jsem se dostala ke své činnosti v občanském sdružení Nedoklubko, které nabízí psychosociální podporu rodičům předčasně narozených dětí, kde působím externě dodnes.

Protože jsem své znalosti chtěla prohloubit a zajímal mě vývoj jak předčasně narozených dětí, tak i fyziologických novorozenců a jeho ovlivnění těhotenstvím a porodem, pokračovala jsem proto ve studiu porodní asistence, které mi umožnilo pochopit širší souvislosti a komplexní pohled na věc.

Po škole jsem pracovala jak na odd. rizikového těhotenství, na porodních sálech, na novorozenecké jednotce intenzivní péče o novorozence a následně i na šestinedělí a odd. fyziologického novorozence. Tato praxe mi do mého - nejen profesního - života hodně dala.


Ve svém volném čase ráda čtu, miluji antikvariáty a staré knihy, ráda cestuji a učím se cizí jazyky, mám ráda psy, skvělé jídlo, hudbu a dobré filmy.

Od roku 2009 píši blog o nedonošených dětech. 

Žádné komentáře:

Okomentovat